Tip na film aneb zábava na dlouhé zimní večery...

Leden, víkend, venku hnusně, ve 4 hodiny tma jako v pytli. Mohli bychom se jít vypotit do fitka, k večeři si dát lehký salát a ve 22h to zalomit, abychom měli potřebných osm hodin spánku. Jenže jsme naštěstí normální, takže se válíme na gauči v teplákách, čekáme do odpoledne, aby to nevypadlo blbě, že pijeme víno s kolou už od samého rána, no a po véče na sebe mrkneme a otevřeme ten balíček brambůrek, co jsme si syslili na víkend k filmu. No, a pak zapneme televizi a kde nic tu nic. Aby se vám tohle nestalo taky, nabízím po nějaké té pauze pár tipů na filmy a seriály, u kterých se ty chipsy daly schroupat, aniž by se vám vzpříčily v krku. A proč byste vlastně měli tyhle kousky zhlédnout?

Walter Mitty a jeho tajný život (The Secret Life of Walter Mitty)

...protože chcete vidět Bena Stillera hrát něco jiného než lůzra ve Fotr je lotr, protože si rádi užíváte pohled na opravdu nádherné přírodní scenérie, chcete slyšet super soundtrack a protože ten divnej film třeba po prvních minutách vypnete, ale pak mu dáte druhou šanci a bude se vám líbit.

Nic nás nerozdělí (The Impossible)

...protože jste trochu sadista a chcete se podívat, jak to vlastně vypadá, když ničivá tsunami srovná se zemí půlku Thajska, protože Naomi Watts je sexy, i když už jí táhne na 50, a protože víte, že to nakonec všechno dobře dopadne.

Stážisti (The Internship)

...protože chcete vážně oddechovku, celkem vtipné dialogy, 119 min pohledu na vážně divnej nos Owena Wilsona a uvěřit, že to tak v Google určitě funguje.

Kapitán Phillips (Captain Phillips)

...protože chcete vidět prošedivělého Toma Hankse, jak se popasuje se skupinkou vychrtlých somálských pirátů a zachrání kejhák sobě i svojí posádce a protože je to podle skutečné události.

Rozchod (The Break-Up)

...protože Jennifer Aniston vypadá zase zatraceně dobře, Vince Vaughn je docela vtipnej a dohromady jim to na plátně celkem klape. A protože neočekáváte přehnanou romantiku, ale spíš příběh tak trochu ze života.

Bláznivá, zatracená láska (Crazy, Stupid, Love)

...protože tajně milujete Ryana Goslinga, protože z jeho outfitů by si měl vzít příklad váš přítel, protože Emma Stone je tak divná, až je dobrá, a protože je to fajn komedie.

Temný případ (True Detective)

...protože po dlouhé době chcete vidět kvalitní seriál, protože vás baví herecké obsazení, ponurá atmosféra a hnědožlutý filtr, a protože se chcete trochu bát.

Olive Kitteridgeová (Olive Kitteridge)

...protože máte rádi sarkasmus, černý humor, Frances McDorman a Novou Anglii. A protože to má jen 4 díly (a to je škoda).